Z turnaje Open Air Cup Dobruška přivezla výprava TJ Znojmo LAUFEN CZ 4 cenné kovy!

Den po vysvědčení se vydalo 5 kategorií a celkem 7 týmů znojemské výpravy na specifický turnaj hraný pod širým nebem do daleké Dobrušky. Na turnaji Open Air Cup Dobruška se představilo 94 týmů na celkem 8 menších hřištích, kde se hrálo systémem 3+1. TJ Znojmo LAUFEN CZ reprezentovali elévové v kategorii U11, mladší žákyně v G13, mladší žáci v B13, starší žákyně v G15 a dorostenky v G17.

A výprava Laufenu se zde vůbec neztratila, když dokázala vybojovat čtyři medaile (2x stříbro a 2x bronz)! Nejblíže ke zlatu byly mladší žákyně, které podlehly ve finále svému soupeři těsně 3:4. Ale pěkně popořádku…

Elévové U11

V kategorii U11 startovalo 19 týmů a byla to jedna z nejvíce obsazených kategorií!  Týmy zde byly rozděleny nejčastěji do skupin po pěti týmech. Znojemští elévci vyhráli po přesvědčivých výkonech svoji skupinu a ve čtvrtfinále jim byl přiřazen přijatelný soupeř Florbal Halenkovice Blue, kterého zdolali poměrem 7:2. V semifinále už los tak přijatelný nebyl a se slovenským soupeřem Tsunami Záhorská Bystrica pohasla po prohře 2:6 naděje na celkové prvenství. Naši mladíci si však spravili chuť v utkání o 3. místo. Po výhře 3:1 nad Bílinou vybojovali bronz v konkurenci 19 týmů!

Mladší žákyně G13

Nejmladší dívčí tým čekal turnaj o šesti týmech, kdy všechny celky tvořily jednu skupinu. Z pěti utkání v základní skupině dokázaly mladší žákyně 2x zvítězit a 3x odešly poraženy. Ze čtvrtého místa si však zajistily postup do semifinále a pak přišel ten pravý šok! V něm dokázaly totiž po parádním výkonu vyřadit první tým základní skupiny Florbalovou akademii Mladou Boleslav poměrem 4:3 a čekalo je finále. To skončilo stejným výsledkem, bohužel však z pohledu soupeře. Mladším žákyním tak byly na krk pověšeny krásné stříbrné medaile!

Mladší žáci B13

Mladší žáci nasadili do turnaje dva týmy (Black a White). Tato kategorie byla nejsilněji obsazená, protože do turnaje naskočilo hned 24 mužstev! Mladší žáci Black se umístili v základní skupině B na 2. místě a naneštěstí je hned v prvním kole Play-Off čekal největší favorit turnaje brněnský výběr Brno Selection. Svému soupeři podlehli 2:6 a spadli do bojů o 9. – 16. místo. V posledním utkání o konečné umístění svedli krásnou bitvu s Panthers Praha, bohužel však svému soupeři podlehli těsně 2:3. Mladší žáci White se umístili v základní skupině F na 3. místě a byly nasazeni do vyřazovacího pavouka C, kde se bojovalo o umístění na 17. – 24. místě. První dvě kola dokázali mladší žáci přejít a stopku jim vystavil až ve finále tým Hrošíčci Dobré po výsledku 5:1.

Starší žákyně G15

I do této kategorie postavila znojemská výprava dva týmy Black a White. Bohužel zde šlo o nejslaběji obsazenou kategorii a kromě dvou znojemských týmů se zde představily jen Židenice, Hradec Králové a IBK Pikachu. Systém turnaje byl takový, že se hrálo dvoukolově každý s každým bez Play-Off. Suverénem této kategorie byl tým Židenic, který po sedmi výhrách z osmi utkání bral zlaté medaile. Ze znojemských výběrů se lépe vedlo týmu Black! Po čtyřech vítězstvích a stejném počtu porážek vybojoval bronzové medaile! Na tým White zbylo nepopulární 4. místo.

Dorostenky G17

Dorostenky měly svůj turnaj o něco lépe obsazený a bojovalo zde 8 týmů ve dvou skupinách. Turnaj začaly Laufenky vlažně a po remíze a prohře zvítězily až na třetí pokus. Potom se však nadechly k dobrým výkonům a ve čtvrtfinále vyřadily výše nasazené Židenice poměrem 4:1. V semifinále pak nedaly šanci týmu FBC Skuteč (5:0) a pronikly až do finále. V něm svého soupeře Jablonné nad Orlicí sice po celé utkání přehrávaly, ale nedokázaly převahu vyjádřit gólově a po prohře 0:2 braly nakonec stříbrné medaile!

Vyjádření vedoucího výpravy Jakuba Martinka: „Turnaj splnil naše očekávání. Šlo především oproti jiným turnajům o zábavu a společné zakončení ať už sezóny nebo náročné letní přípravy. Na turnaji jsem byl poprvé a byl jsem mile překvapen její organizací. Myslím, že si Dobrušku celá výprava užila a šlo o jistou formu Teambuildingu „Znojemské florbalové rodiny“. Čtyři medaile znojemské výpravy jsou příjemným bonusem a já věřím, že pokud se příští rok vrátíme, tak nám ta zlatá zacinká“.

Komentáře