Víkendový report mládeže: O víkendu šlo do boje 6 našich týmů

JUNIOŘI

Naše juniory čekal druhý turnaj v sezóně a i napodruhé se vrátili se stejnou bilancí jedné výhry a jedné prohry. V prvním utkání narazili na kvalitní Zlín hrající na domácí palubovce a poměrem 4:7 na něj nestačili. K bodům nepomohl ani hattrick Milana Paláška.

Ve druhém utkání si však junioři spravili chuť a pořádně si zastříleli. Vsetín na Znojmo nestačil a inkasoval hrozivých 16 branek. U nejvíce z nich byl Jakub Ficko, který si připsal bilanci 3+4. Palášek přidal 4 branky a 4 kanadské body zaznamenal dorostenec Martin Král.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Zlín Lions 4:7

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Florbal Vsetín 16:2

 

STARŠÍ ŽÁCI BLACK

Starší žáci Black zajížděli do Brna na VUT a čekali je dva brněnské týmy. V tom prvním mělo jít o povinnou výhru, a taky že se tak stalo. Znojmo porazilo Židenice vysoko 8:0, ale ve druhém utkání je čekal o dost těžší úkol.

V zápase s Gullivers Brno Znojmo dvakrát vedlo, ale nakonec nezvládlo závěr utkání, ve kterém Gulliveři obrátili stav na svoji stranu a zvítězili 3:2.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – K1 Florbal Židenice 8:0

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Gullivers Brno 2:3

 

STARŠÍ ŽÁCI WHITE

Starší žáci White vyrazili k dalšímu dvojzápasu. Tentokrát do Letovic, kde je čekal zápas proti Bulldogs Brno B a FBC Aligators Bučovice Klobouky.

V zápase s Buldoky plnili hráči stanovené pokyny a ve vyrovnaném utkání dlouho vedli 1:0, a když Bulldogs vyrovnali, ničeho se nezalekli a přidali další branku. Bohužel těsné vedení nevydrželo a soupeři se rozešli smírně 2:2.

Do druhého zápasu vstupovali starší žáci White jako papíroví favorité. I přes upozornění se jim ale role favorita vymstila. V zápase brzy prohrávali, a když se jim podařilo soupeře gólově dohnat a dostat se dokonce do vedení 5:3, přišel soupeř s odpovědí a otočil výsledek na 6:5 ve svůj prospěch. „Po skvělém prvním utkání jsme s Bučovicemi zaváhali a ztratili tři body do tabulky, kde jsme spadli z prvního místa na páté. Sezóna je ještě dlouhá a my se určitě budeme zlepšovat,“ řekl k turnaji trenér Jan Vyskot.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Bulldogs Brno B 2:2

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC Aligators Bučovice Klobouky 5:6

 

ELÉVOVÉ

Do Brna na Sportpoint odcestovali k prvnímu turnaji všechny tři týmy elévů. Znojmo zastupují dva týmy Laufenu (Black a White) a tým elévové ZŠ Mládeže.

Mládežka postupně změřila síly s Troopers Black, Bulldogs Brno Orange, GulliversO a Znojmu White.

Hned v prvním zápase proti Moravanům bylo jasné, že v soutěži druhé housle hrát nebudou. Všechny tři první soupeře zdolali a až v posledním utkání na turnaji podlehli Znojmu White po krásném vyrovnaném utkání.

Elévové White a Black odehráli celkem 8 utkání, ve kterých sbírali první zkušenosti. V šesti případech odešli ze hřiště jako vítězové a zaznamenali také jednu prohru a remízu. V této kategorii jde ale především o herní projev, zkušenosti a radost ze hry, výsledky jsou v pozadí.

 

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Premiéru v sezóně si odbyl také náš nejmladší dívčí tým – mladší žákyně. Hned napoprvé hostily svůj turnaj ve Znojmě a čekali je tradiční soupeři Bulldogs Brno, Židenice, ZŠ Horní a Aligators. Tak jako v minulé sezóně se ukázalo, že zápasy v této kategorii budou zřejmě maximálně vyrovnané. Z prvního turnaje odešly mladší žákyně s jednou výhrou a s novými herními zkušenostmi.

 

DOROSTENKY

Naopak nejstarší dívčí tým – dorostenky zajížděli už ke druhému turnaji sezóny. Po domácí premiéře je čekaly dva zápasy v Brně na Sportpointu, kde se utkaly s Uherským Brodem a Židenicemi, které trénuje znojemská odchovankyně Eva Smutná.

V úvodním utkání proti Uherskému Brodu bylo Znojmo favoritem a ujalo se ve 4. minutě vedení, soupeř ale před první přestávkou vyrovnal na 1:1. Znojmo bylo nadále lepším týmem na hřišti a drželo míček na svých hokejkách. Na soupeře našly sice dorostenky recept, ale nabídnuté šance nedokázaly využít. Až na jednu z poloviny utkání, která byla zároveň vítěznou. Dorostenky zdolaly po nepříliš přesvědčivém výkonu Brod 2:1.

Ve druhém utkání je čekal zkušený a silnější soupeř v podobě Židenic, se kterými v loňské sezóně sehrály vyrovnané utkání. V první třetině skórovaly oba týmy jednou a rozhodnutí přinesla druhá část hry, v níž se naše hráčky prosadily hned třikrát. V poslední třetině sice Židenice snížily na 2:4, ale Znojmo si závěr pohlídalo a připsalo si plný počet šesti bodů, které je vyšvihly na 1. místo tabulky.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – 1. AC Uherský Brod 2:1

TJ Znojmo LAUFEN CZ – K1 Florbal Židenice 4:2

Komentáře