Starší žákyně jsou neoficiálně 8. nejlepším týmem republiky

Od pátku 14. června do neděle 16. června proběhlo v Praze Kunraticích Neoficiální mistrovství České republiky starších žákyň. Na tento závěrečný turnaj sezony bylo pozváno 10 týmů, které se rvali o neoficiální titul ČR.

Na turnaji se představila tato družstva:

  • FbŠ Bohemians
  • Florbal Chodov
  • Ivanti Tigers Praha
  • Tatran Střešovice
  • FBC Aligators
  • FBC Česká Lípa
  • FBC Ostrava
  • FTC Vysoké Mýto
  • FBS Olomouc
  • TJ Znojmo LAUFEN CZ

Znojmačky se ve skupině potkaly s Olomoucí, Ivanti Tigers Praha, FbŠ Bohemians a s Vysokým Mýtem. První den se holkám povedl náramně a díky vysoké výhře nad Vysokým Mýtem si zajistil postup do Play-Off. Druhý hrací den se LAUFENKY postavily proti pražským celkům a kvalita byla na straně soupeře znát.

Výsledky základní skupiny

TJ Znojmo – FBS Olomouc                 3:3

TJ Znojmo – FTC Vysoké Mýto           7:1

TJ Znojmo – Ivanti Tigers Praha        0:8

TJ Znojmo – FbŠ Bohemians              1:4

Holky skončily po základní skupině na 4. místě a ve čtvrtfinále Play-Off je čekaly FBC Aligators. Zápas byl nesmírně vyrovnaný a rozhodnout musely až samostatné nájezdy, kdy skóre bylo po základní hrací době a prodloužení 0:0. Loterie v podobě nájezdů dopadla lépe pro Aligátorky a na Znojmačky tak čekaly boje o umístění.

Nedělní den odstartoval zápasem s FBS Olomouc. Utkání spělo opět do prodloužení, ale po zmatku ve znojemské obraně olomoucké dívky skórovaly a zvýšily na 2:1 pouhých 17 vteřin před koncem utkání. LAUFEN se tak v posledním utkání postavil k boji o konečné 7. místo na celém NMČR. Naše žákyně se utkaly se soupeřem ze severu – Českou Lípou. Díky únavě a psychickému rozpoložení po nešťastné prohře s Olomoucí holky nepředvedli adekvátní výkon a prohráli 2:4.

Na neoficiálním MČR starších žákyň se tak Znojmo umístilo na konečném 8. místě.

Zhodnocení celého turnaje kapitánkou Eliškou Nesnídalovou: „S holkama jsme jistě vyhlížely lepší výsledky, ale umění trefit bránu a zakončit gólem jsme asi nechaly doma. Letošek byl tedy o nabírání zkušeností a času, kdy jsme byly spolu. Na turnaji se mi líbilo hrozně moc věcí, ale nejvíce asi možnost zahrát si i proti jiným týmům než sem zvyklá v lize. Samozřejmě zážitků s holkama máme habaděj! (smích)“

Komentář hlavního trenéra Jakuba Martinka: „Dopředu jsem tušil, že nás nečeká nic jednoduchého a to se potvrdilo. Do turnaje jsme vlétli správně nabuzeni a první den nám vyšel skvěle. Na holkách šlo vidět, že chtějí, ale hlavně jsme stříleli branky. Hlavně mě potěšil výkon proti Olomouci, od které jsme dostali v lednu výprask a teď jsme jím byli nejen vyrovnaným soupeřem a zaslouženě brali alespoň remízu. Druhý den nám vůbec nevyšel. Nutno říct, že až na výpadek s Tigers Praha ve druhém poločase, jsme nehráli špatný florbal, ale ten den nám extrémně vázlo zakončení. Ukázalo se, že tyto zápasy se hrají v jiném tempu a ve větší rychlosti nám selhávali individuální herní činnosti. Holky poznaly, že je na čem pracovat a tento turnaj byl velkým přínosem. S Bohemians v plné síle jsme dokázali vyhrát poločas, čtvrtfinále s Aligátorkami si troufnu říct, že jsme byli mírně lepší, ale všechno to bylo jen o tom, vstřelit branku. Poslední den jsme odehráli opět vyrovnané utkání s Olomoucí, ale smolně ho ztratili až v samém závěru. V posledním utkání s Českou Lípou už jsme to nebyli my, chyběla morálka a zřejmě se projevila i únava. Turnaj přinesl mnoho cenných zkušeností a ukázal, že je na čem pracovat.“

Komentáře