REVIEW: A-tým na úvod 1. ligy prohrál v Ústí nad Labem

Florbal Ústí – TJ Znojmo LAUFEN CZ 8:2

Kolotoč 1. ligy se naplno rozběhl. Hned na úvod čekal A-tým TJ Znojmo LAUFEN CZ dlouhý výjezd do Ústí, kde ho čekala ostrá premiéra s mužstvem, u kterého se předpokládá, že bude okupovat nejvyšší příčky soutěže.

Ústí také hned od začátku naplňovalo roli favorita a po 80 sekundách se poprvé ujalo vedení. V 10. minutě utkání padly hned dvě branky, když se trefilo nejprve Ústí, aby na to snížil znojemský Blizňák za asistence Lukáše Matouška. Tento stav však nevydržel dlouho a Ústí nakonec první část vyhrálo vysoko 5:1!

Ve 2. části se sice brankostroj domácích lehce zadrhl, ale přesto si dvakrát našli cestičku do sítě Jana Hándla a navýšili po brankách Fořta a Beneše na 7:1.

Ve 3. třetině se pak prakticky utkání jen dohrávalo. I díky zvolnění tempa domácího Ústí se podařilo Znojmu uhrát v této části hry remízu, když na domácí branku odpověděl 5 minut před koncem kanonýr Kucharič po přihrávce Jana Nováka.

Ve 2.kole zajíždí A-tým 14. září do Rožnova pod Radhoštem, poté se představí 21. září poprvé na domácí palubovce v utkání proti Havířovu.

Komentář trenéra hostů Libora Šťasty: „Děkujeme soupeři za zápas. Je potřeba zlepšit plnění individuálních taktických pokynů, z kterých padají góly. Hra v posledních dvou třetinách se zlepšila a musíme na to navázat v příštích zápasech.“

Komentář trenéra domácích Davida Derky: „Chtěl bych moc poděkovat divákům, kteří dneska dorazili a vytvořili parádní atmosféru. Kluci předvedli povedený výkon, ke kterému se povedlo získat tři body. Soupeři přeji šťastnou cestu domů a uživatelům u online přenosu fajn večer.“

Branky: 2. Martin Fuchsig, 10. Dominik Beneš, 13. Josef Novák, 15. Václav Vavruška, 16. Josef Novák, 28. Miroslav Fořt, 36. Dominik Beneš, 41. Adam Pucarević – 10. Lukáš Blizňák, 55. Tomáš Kucharič Diváci: 310.

Komentáře