Povedená sezona znojemské mládeže: Starší žákyně se staly mistryněmi ve své divizi! Dorostenci zase slaví titul ve 2 lize!

Starší žákyně už teď mohou slavit, jelikož dokázaly vyhrát svoji divizi v lize starších žákyň a to se ještě bude hrát jeden ligový turnaj. Tým trenéra Jakuba Martinka si zatím za 36 zápasů připsal 82 bodů s dosavadní bilancí 25 výher, 7 remíz a 4 proher.

V posledním ligovém turnaji si holky dokázaly poradit s týmem Bulldogs Brno (5:0), Židenic (3:1) i Šitbořic (2:1), s FBC Dragons LAUFENKY remizovaly 2:2.

K úspěšné sezoně se vyjádřil hlavní trenér starších žákyň Jakub Martinek: „I když nás po celou sezonu trápily nevyrovnané výkony, tak jsme si vítězství ve své divizi zasloužili. Holky udělaly za celý rok velký pokrok, pro spoustu z nich to bylo teprve seznamování s florbalem na celé hřiště, ale zlepšovaly se zápas od zápasu. První místo je pro ně odměnou za poctivou práci během tréninků a srdcem odmakaných utkání. Ještě to však není vše, poslední turnaj si chceme hlavně užít a pak se kvalitně připravit na letní turnaje, které pro nás budou cennou zkušeností.“

 

Dorostenci ovládli svoji skupinu ve 2. lize dorostenců. Kluci ročníku 2002 a 2003 pod vedením trenéra Martina Pánka získali za 24 utkání 65 bodů s bilancí 21 výher, 2 remíz a 1 porážky.

Nyní celý klub čeká na vyjádření Českého Florbalu, na základě kterého bude znám klíč k postupu do 1. ligy dorostenců.

V posledním ligovém turnaji kluci porazili Gullivers Brno B 5:2 a FBC Slavkov 4:0. Třemi nejproduktivnějšími hráči se stali Jan Benko, Jan Gerža a Lukáš Matoušek.

K celé sezoně se vyjádřil kapitán znojemského dorostu Lukáš Matoušek: „Celou sezónu hodnotím velice pozitivně, ať už z týmového nebo osobního hlediska. Podařilo se nám vyhrát titul jak v kategorii dorostenců, tak i v juniorce, to je skvělé, i když se jednalo o druhé ligy. Už nyní se těším na další sezónu, ve které bych se chtěl porvat o místo v A-týmu.

Klukům bych chtěl poděkovat za skvělou práci, jak na tréninku, tak v zápasech! Já sám tuto sezónu hodnotím jako jednu z nejlepších, co jsem kdy měl a hlavně jsem rád za takový úspěch hned v mé první sezóně na pozici kapitána.“

Komentáře