Posila A-týmu Lukáš Blizňák: Jsme připraveni táhnout za jeden provaz

 

Jednou z nových tváří znojemské florbalové kabiny je i Lukáš Blizňák, ovšem nejedná se tak jako ve většině letošních nových hráčů o mladíka přecházejícího z juniorského celku.

Málokdo si možná vzpomene, že Lukáš ve znojemském florbale působil již v sezóně 2011/2012, kdy v nejvyšší juniorské soutěži za 23 zápasů nasbíral 14 bodů. Po této sezóně jeho kroky vedly do Panthers Otrokovice, kde následující 4 soutěžní ročníky nastupoval v tehdejší AutoCont extralize. Pak se ovšem jeho jméno vytratilo z mapy nejvyšších florbalových soutěží a nyní se Lukáš objevil ve Znojmě, kde hned ve svém prvním soutěžním utkání právě proti Pantrerům z Otrokovic vstřelil svůj první znojemský seniorský gól.

Lukáše jsme se tedy rozhodli vyzpovídat…

Ahoj Lukáši, všechny čtenáře našeho webu bude jistě zajímat, jak ses dostal do Znojma před letošní sezonou?

Zdravím všechny znojemské fanoušky! S klukama ze Znojma jsem byl tak nějak stále v kontaktu a sledoval jsem bohužel i sestup ze Superligy. Poté jsem viděl, že mnoho kluků z A-týmu skončilo, a tak jsem chtěl ještě jednou okusit florbal nejvyšší úrovně. Větší roli v návratu sehrálo i to, že převzal A-tým Libor Šťasta, kterého znám z předchozího působení ve Znojmě.

Kdo sleduje znojemský florbal delší dobu ví, že jsi v sezoně 2011/2012 hrál ve Znojmě za dorost a juniorku, jak jsi se sem tehdy dostal?

O rok přede mnou se sem vydal můj dobrý kamarád David Kučera, který mně Znojmo doporučil nejen jako dobrý krok ve sportovní kariéře, ale i v osobním životě.

“Větší roli v návratu sehrálo i to, že převzal A-tým Libor Šťasta”

Jak vzpomínáš na toto mládežnické působení na jihu Moravy?

Po sportovní stránce to byl obrovský skok oproti tomu, co jsem tehdy zažil ve florbale. Následně mi to pomohlo v další florbalové kariéře. Ve Znojmě jsem si také našel mnoho kamarádů.

Po jedné sezóně jsi ovšem zamířil pryč, co se stalo ?

V té době jsem dostal nabídku z Panthers Otrokovice, abych jim šel pomoci do juniorské extraligy, z které Znojmo bohužel ten rok spadlo. Jeden z faktorů bylo i to, že jsem to měl tzv. za barákem (smích). 

V Otrokovicích jsi působil 4 sezóny a nastupoval jsi i v extraligovém A-týmu, jak bys tyto čtyři sezóny zhodnotil?

Poté co jsem nakoukl k A-týmu Otrokovic, tak jsem florbal zařadil mezi vyšší priority a užíval si to. Byla to pro mě velká motivace hrát s tak zkušenými extraligovými hráči a navíc pod vedením Daniela Folty.

Poté jsi ovšem z kolotoče nejvyšších soutěží na tři sezóny vypadl, proč tomu tak bylo?

Dodělal jsem školu, a jelikož jsem začal pracovat na směny, tak to nebylo slučitelné s tím nejvyšším florbalem u nás.

Je to tedy nyní takový pokus o restart na nejvyšší úrovni ?

Ano, rád bych to tak pojal.

“Jsem připraven vždycky, ale pořád cítím, že je na čem pracovat”

Ve znojemské kabině už jsi zhruba tři týdny, jak ji hodnotíš?

Polovinu týmu jsem znal z předešlých sezón, takže mi to usnadnilo aklimatizaci v kabině, a tak byly pro mě nové tváře jen mladící z juniorky. Kabina je určitě pozitivně naladěná a připravena v sezóně táhnout za jeden provaz.

Stihl jsi odehrát již tři soutěžní utkání v poháru proti superligovým celkům či Havířovu, který také hraje 1.ligu, tvé hodnocení našeho vystoupení v poháru?

Proti superligovým týmům jsme si pořádně vyzkoušeli naši obrannou hru a proti Havířovu více i útočnou fázi a rozehrávku. Celkově hodnotím tyto utkání jako dobrou přípravu na 1. ligu.

Do startu 1. ligy zbývá méně než 10 dní, jak jsi připraven?

Jsem připraven vždycky, ale pořád cítím, že je na čem pracovat.

Jedna otázečka mimo florbalové dění, čím tráví Lukáš Blizňák čas, když zrovna není na florbalové palubovce?

U nás to byla hlavně práce a potom sporty na hobby úrovni. Tady ve Znojmě se snažím navštěvovat sportovní události a občas se rád projdu historickým centrem Znojma.

Lukáši díky za rozhovor a ať se daří

Díky. Už se nemůžu dočkat znojemských fanoušků, kteří byli vždy skvělý.

Komentáře