Obránce Filip Daberger: Nezažil jsem derby s Buldokama, které by nemělo náboj

Patří k těm hráčům, kteří zůstali věrni svému týmu i po sestupu z nejvyšší soutěže. Řeč je o Filipu Dabergerovi, který již několikátou sezónu patří ke stálicím znojemské obrany. V prvním domácím utkání proti Havířovu přispěl dvěma přesnými přihrávkami a proměněným nájezdem ke druhé výhře svého týmu v řadě. Filipovi jsme položili několik otázek.

Ahoj Filipe, tým opustilo po sezóně hodně hráčů a ty sám si měl možnost hrát dále nejvyšší soutěž, přesto jsi zůstal. Co hrálo v tvém rozhodování největší roli?

Ahoj všem. V mém rozhodování sehrálo největší roli srdíčko, protože Znojmo je pro mě prostě srdcová záležitost. Podpora tohoto rozhodnutí, i přes složitější cestování, doma byla, a tak bylo rozhodnuto. Plus jsem rád, že v týmu zůstal i Daniel Krejčíř a nejezdím tedy na tréninky z Brna sám.

Máte za sebou tři kola a dvě výhry, takže převládá spokojenost?

Tak ta u nás s předvedenou hrou převládat nemůže. Musíme ještě zlepšit a procvičit mnoho herních prvků, ale zaměřit se také na koncentraci a osobní souboje.

“Máme potenciál se posunout daleko výš”

V minulém utkání jsi byl produktivní, jak jsi zatím se svými výkony spokojený?

Přijde mi, že mají vzestupnou tendenci, a to hlavně díky zlepšujícím se týmovým výkonům jako takovým. Máme velký potenciál je posunout ještě na mnohem vyšší úroveň.

Čekají Vás Buldoci, tradiční derby. Bude mít utkání speciální náboj?

Nezažil jsem utkání s Buldoky, kterému by ten náboj nebo emoce scházely. Brno sem přijede v roli favorita, protože jim vlastně zůstal skoro celý tým z minulé sezóny, kde nasbírali mnoho zkušeností v superlize a k tomu mají i nějaké příchody. Já ovšem věřím, že odehrajeme konečně víc než jednu třetinu koncentrovaně a zvítězíme.

“Žít, studovat a sportovat sám v cizí zemi byl můj sen”

V minulé sezóně jsi okusil švédské angažmá, dalo ti spoustu zkušeností?

Je to pravda, strávil jsem jeden semestr ve švédském Linköpingu a byla to opravdu nezapomenutelná životní zkušenost. Žít, studovat a sportovat sám v cizí zemi byl můj sen a mám na to jen dobré vzpomínky. Všem našim hráčům mířícím na VŠ tento pobyt vřele doporučuju. Nakoukl jsem pod pokličku superligového týmu, a ještě si i pinkl 3. nejvyšší švédskou soutěž, která mě opravdu překvapila svojí kvalitou stejně tak i profesionálním přístupem a zázemím. Rád bych také ještě poděkoval Ondrovi Němečkovi, že mě v Linköpingu na první tři týdny ubytoval a nebyl jsem bezdomovec :-).

Není tajemstvím, že ses na začátku září oženil, gratulujeme! Jak se cítíš? 😀

Ano, je to pravda a děkuji. Svatba se povedla se vším všudy a tohle období si společně s manželkou opravdu užíváme a připravujeme zázemí pro přírůstek do naší rodiny.

Děkuji za rozhovor

Já děkuji také a těším se na všechny fanoušky v sobotu od 20:00 proti Bulldogs Brno!

Komentáře