Martin Šindelář a Martin Pánek odchází do Tatranu Střešovice!

Posezónní klid rozvířila hned na samém začátku přestupová bomba, dvojce znojemských odchovanců míří do kádru několikanásobného mistra!

Přinášíme vám první informace o změnách v A-týmu po sestupu do 1. ligy mužů. Začínáme hned tou nejzajímavější situací a přestupovou “peckou“. Spoluhráči z první úderné formace, kteří táhli Znojmo v letošní sezoně, odchází do historicky nejúspěšnějšího českého týmu – Tatranu Střešovice. Martinové Šindelář a Pánek tak budou působit pod vedením Milana Fridricha, který je hlavním trenérem Střešovic.

Mladší z dvojice, Martin Šindelář, zažil životní sezonu. Byl členem zlatého týmu na akademickém MS v polské Lodži, dostal se na soustředění mužské reprezentace, skončil v TOP 10 kanadského bodování celé Tipsport Superligy a ovládl i statistiky v Play-Down. Právě díky svým výkonům si vysloužil nabídky hned z několika týmů Superligy. Ze všech klubů si nakonec vybral Tatran Střešovice.

Vyjádření Martina Šindeláře ke svému přestupu: „Po nevydařeném Play-Down ve Znojmě jsem dostal několik nabídek, mezi kterými jsem se rozhodoval. Pro Tatran jsem se rozhodl především kvůli Fríďovi (Milan Fridrich pozn. red.). Už když působil ve Znojmě, tak nás všechny herně dost posunul a věřím, že ještě více se můžu posunout, když budu nastupovat pod jeho vedením v Tatranu. Na sezónu se moc těším, bude to pro mě nová výzva, která mi přinese spoustu nových zkušenosti, jak do florbalového, tak osobního života. Nejvíce se ale těším na nové spoluhráče a také na celé fungování týmu. Jelikož jsem nikdy nehrál v jiném klubu než ve Znojmě, tak jsem opravdu zvědavý, jaký to bude rozdíl. Nakonec bych chtěl poděkovat skvělým fanouškům a hlavně spoluhráčům, kteří mě podporovali po celou dobu mého působení ve Znojmě.“

Odchod Martina Pánka neznamená pro znojemský klub pouze ztrátu velmi šikovného hráče, ale také marketingového pracovníka a trenéra mládeže.

„Paňas“ bude v pražských Střešovících působit nejen jako hráč, ale rovněž i jako pracovník klubu, bude zastávat pozici event managera a trenéra mládeže.

Martin Pánek svůj přestup komentuje následovně: „V průběhu Play-Down jsem s žádným jiným klubem nejednal a soustředil jsem se pouze na záchranu Superligy ve Znojmě. Tento úkol jsme bohužel nesplnili a já se rozhodoval, co bude následovat. Fríďa (Milan Fridrich pozn. red.) se dozvěděl o nabídce, kterou jsem obdržel po končení sezóny a ihned se se mnou spojil se slovy: „jestli už máš odejít ze Znojma, tak pojď k nám do Tatranu, kde tě budu moct vést a kde s tebou budu moct pracovat“. Za to jsem nesmírně vděčný a hned jsem měl jasno, kterým směrem se vydám. Znojmo mi bude chybět, bude mi chybět celý klub se všemi hráči, trenéry, ale i rodiči a fanoušky, kteří jsou ve Znojmě úžasní. Nechám zde spoustu skvělých kamarádů, ale věřím, že zůstaneme pořád v kontaktu. To stejné i rodina, ale s mámou, s tátou i s rodinou od ségry už teď plánujeme, jak se budeme navštěvovat (smích).  Kdybych měl říct jednu věc, která mi bude z klubu nejvíce chybět, tak jsou to kluci z dorostu a z juniorky, se kterými jsem si vytvořil skvělý vztah a kteří se nesmírně posunuli. Budu je dál sledovat, co to jen půjde!“

Manažer oddílu florbalu Jan Šťastník hodnotí odchod dvou opor A-týmu těmito slovy: „Bylo zřejmé, že po sestupu z Tipsport Superligy nastanou v mužském A-týmu velké změny, odchod Martinů Pánka a Šindeláře je první z nich. Na jednu stranu jsem velmi rád, že kluci ukázali svým následovníkům, že i z malého Znojma se dá poctivou prací a láskou k florbalu dostat do „velkého florbalu“, kterým několikanásobný mistr ČR Tatran opravdu je. Martina Šindeláře jsem trénoval od starších žáků a musím říct, že pokrok který udělal za poslední rok je doslova raketový a Znojmo by mu bylo malé, i kdybychom Superligu udrželi. Má potenciál se prosadit i do reprezentačního dresu a těším se na den, kdy se na něj pojedu podívat na EFT. Co se týče odchodu Martina Pánka, tak ten je ještě bolestivější, jelikož Martin poslední dva roky působil jako pracovník oddílu, trávili jsme spolu x hodin denně budováním značky Florbal Znojmo a rozvojem dětí, které se rozhodly pro florbal. I jemu přeji ať se mu v dresu Tatranu daří a ať jeho šikovné ručičky a góly z oblíbeného nulového úhlu v přesilovce zdobí Superligu nadále. Nás nyní čekají krušné časy a několik složitých úkolů. Prvním z nich je zacelit odchod trenéra dvou mládežnických kategorií, tak abychom byli schopni se do Superligy někdy vrátit.“

Komentáře