Kdo koho povede? Trenérská struktura doznala změn!

V červenci jsme již informovali o změně trenéra u elitního týmu mužů, který po sestupu z Tipsport Superligy povede kouč Libor Šťasta. To ovšem není zdaleka jediná změna, která se během léta udála ve florbalovém klubu TJ Znojmo LAUFEN CZ.

Klubová struktura již nadále nemůže počítat s trenérskými službami Martina Pánka, který se přesunul do pražského Tatranu Střešovice. Jeho místo v klubu zaujme David Kučera, kterého jsme v loňské sezóně mohli vídat jako hráče A-týmu, a také trenéra elévů a přípravky.

Změna nenastává jen v personálním obsazení trenérů, ale bude se týkat také pozměněného formátu tréninkových jednotek. Pondělní tréninky všech mládežnických kategorií budou zaměřeny na herní činnosti jednotlivce a na hry na malém prostoru. Tréninková skupina bude čítat vždy maximálně 12 hráčů, čímž bude zaručena efektivní práce ze strany trenéra. Pondělní intenzivní tréninková jednotka bude odlišná svou délkou i náplní od zbytku týdne a bude trvat 60 minut.

Představení jednotlivých trenérů a kategorií

MUŽI B budou mít v příští sezóně jasně daný koncept. Mužstva se ujímá trenér Karel Virgl, který v loňské sezóně vedl tým juniorů a krátce také A-tým. Nový trenér přichází s jasnou vizí více propojit Muže B se znojemským elitním týmem. Vzhledem k velké proměně hráčského kádru, má nově rodící se A-tým početnou tréninkovou skupinu, ze které budou hráči s malým herním vytížením pravidelně nastupovat za béčko.

Druholigové družstvo JUNIORŮ povede nově dlouholetý trenér Marek Krpoun. Juniory čeká změna v podobě pravidelných společných tréninků s mužským A-týmem.

DOROSTENCE po návratu do nejvyšší soutěže převezme od nové sezóny trenér Jan Šťastník. Stejný kouč bude působit i nadále u kategorie STARŠÍCH ŽÁKŮ, kde ho nově doplní trenér Jan Vyskot.

Do chlapecké struktury se částečně vrací trenér Jakub Martinek, jenž bude mít v kompetenci jako hlavní trenér početnou skupinu MLADŠÍCH ŽÁKŮ. U této kategorie bude působit jako asistent trenéra Tomáš Bajko.

Stejně jako v loňské sezóně povede kategorii ELÉVŮ trenér David Kučera a k ruce bude mít mladé trenéry Jiřího Chaloupku s Danielem Dvořákem.

ELÉVY ZŠ MLÁDEŽE bude mít na starost stejně jako v předešlých letech Jan Vyskot.

Novou trenérku budou mít naši nejmladší florbalisté. PŘÍPRAVKU povede trenérka Hana Kovářová, jíž bude pomáhat trenérka Pavlína Nováková.

U druhého týmu PŘÍPRAVKY NA ZŠ MLÁDEŽE bude působit i nadále trenér Petr Faltus.

DOROSTENKY povede stejně jako v minulé sezóně kouč Jakub Martinek, který bude i nadále šéftrenérem celé dívčí struktury.

STARŠÍCH ŽÁKYŇ se nově ujímá posila dívčí struktury David Kučera.

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ bude i v nové sezóně trénovat Pavlína Nováková, které budou při trénincích asistovat hráčky dorostenek.

BRANKÁŘSKÉ TRÉNINKY budou nově probíhat 2x týdně pod vedením trenéra Martina Poláka, který na tomto vystřídá Jana Hándla.

I v nadcházející sezóně se počítá s florbalovou Akademií TJ Znojmo LAUFEN CZ, o níž Vás budeme informovat v průběhu září.

Komentáře