ZnojmoBulldogs
2:11(1:4,1:4,0:3)
ne 17. 12. 2023 15:00 @ SH TJ Znojmo, Extraliga žen, 14. kolo

Předvánoční derby vyznělo lépe pro ženy Bulldogs

Při třetí adventní neděli se ve sportovní hale ve Znojmě událo druhé jihomoravské derby. Favorizované hráčky Bulldogs na hřišti potvrdily roli favoritek a utkání ovládly výsledkem 2:11.

Znojemské hráčky, které hnala v touze po bodovém úspěchu skvělá atmosféra, dokázali brňanky překvapit a chopit se vedení. Eliška Tesaříková se hezky protáhla kolem mantinelu a dorážkou vlastní střely poslala Znojmo do vedení. Buldočky reagovaly o čtyři minuty později vyrovnávací brankou Gargulákové. Stejná hráčka o dvě minuty později zařídila svému týmu i vedení 2:1, které do přestávky ještě navýšila dvěma akcemi tahounka reprezentace Anna Brucháčková.

Druhou část začaly opět lépe domácí hráčky a odměnou jim byla trefa Báry Procházkové. Sympaticky hrající domácí hráčky se nadále tlačily do střel a měly své šance. Zkušenější soupeřky se ale dokázaly se situací dobře popasovat a ještě do konce třetiny navýšily své vedení na 2:8, když se postupně prosadila dvakrát Žáková, Sigmundová a v závěru třetiny ještě Ema Brucháčková.

Ve třetí části se nadále ženy snažily odměnit skvěle fandící diváky vstřelenou brankou, bohužel jim však chyběla kvalita ve finální fázi, nebo jim stála v cestě dobře chytající Čechová. Konečný výsledek zápasu určila pasáž mezi 46. a 48. minutou, kdy Bulldogs třemi zásahy určily konečné skóre zápasu na 2:11.

Hvězdou zápasu na straně domácích byla vyhlášena Eliška Tesaříková. Na straně Bulldogs Brno se hvězdou zápasu stala autorka dvou branek Karolína Garguláková.

V příští zápase se ženy představí 13.1. na půdě střešovického Tatranu – utkání začíná v proslulé Stodole v 17:00.