Florbal Znojmo
ZnojmoStart98
5:4 sam. náj.(2:0,0:2,2:2)
so 17. 2. 2024 18:00 @ SH TJ Znojmo, 1. liga mužů, 26. kolo

Drama, kontroverze a nájezdové vyvrcholení. A-tým v poslední kole přehrál pražský Start98

Poslední kolo základní části bylo na programu v sobotu 17.2. ve znojemské sportovní hale. Zápas před skvělou diváckou kulisou, který ozdobilo poděkování veteránským mistrům republiky z loňské sezony, nabídl divákům podívanou se strhujícím, avšak lehce kontroverzním závěrem. Vyrovnání totiž přinesla až střela v poslední možné chvíli s klaksonem a v následném prodloužení a nájezdech pro sebe urvali Laufeni v poměru 5:4!

První třetina začala vlažným oťukáváním obou soupeřů. Na hráčích byla vidět velká koncentrovanost a snaha o minimum chyb. Skóre otevřel v 8. minutě nenápadnou střelou kapitán Martin Ďuriška, na kterého navázal o pět minut později šikovnou tečí Sedláčkova nahození Tomáš Bajko. Startu ke gólové radosti nepomohly ani dvě přesilovky, které znojemská čtveřice v zádech s výborným Jakubem Pechurou s bravurou odbránila.

Ve druhé části lehce opadla aktivita domácích a do hry se více začínali tlačit i hosté. V polovině zápasu vyústila v první gólový zápas nenápadná střela Dufka, která Pechurovi propadla mezi tělem a rukou. Vyrovnat mohli hosté v další přesilovce po faulu Vlčka, ale domácí jen potvrdili, že v bránění oslabení patří ke špičce ligy. Druhé branky se tak pražané dočkali až v minutě 37. Rychlé přečíslení 3 na 2 zakončil do odkryté branky Bezpalec a do třetí třetiny tak odcházely oba týmy za stavu 2:2.

Start byl v tu chvíli na koni a domácím se těžko hledala protihra. Ještě hůře jim pak začalo být ve 48. minutě, kdy fauly Lancoucha a Nováka věnovaly hostům přesilovku 5 proti 3. Obětavý výkon domácích, spousta bloků a skvělých zákroků brankáře umožnily Laufenům držet nerozhodný stav, což mohutným potleskem ocenilo i všech 170 diváků na tribunách. Hosté neskládali zbraně a do vedení po nenápadné akci dostal v 52. minutě Jambor. Třetí gól hostů konečně rozkmital i domácí hráče a ti se bez bázně vrhli do snahy o vyrovnání. Ta vyvrcholila v 57. minutě, kdy Světlík hezky prostrčil míček do malého brankoviště Janu Novákovi, který nekompromisně vyrovnal. Hráči Startu věděli, že pouze vítězství v základní hrací době je udrží v boji o 11. místo a výhodu domácího prostředí v sérii play down a sáhli za vyrovnaného stavu ke hře bez brankáře. Odměnou jim byla vedoucí branka z hole Škorpy a na lavičce hostů propukla velká radost. Po následném oddechovém čase domácí lavičky sáhli ke hře v šesti také Laufeni. Jejich snaha dlouho končila na dobře chytajícím Hendlingerovi, avšak to nejlepší přišlo až na samotném konci hracího času. Ďuriška v posledních momentech posunul na Tomáše Kuchariče, který se zvukem sirény trefil přesně horní roh branky a znojemští začali mohutně slavit. Hosté ještě u sudích reklamovali, že branka padla po vypršení časové doby, avšak sudí gól uznali a zápas tak šel do prodloužení.

Vyčkávaná ve hře 3 na 3 mnoho zajímavého nepřinesla, a tak až po 4 minutách došlo na velkou šanci hostů. Pechura zahrál na zemi mimo brankoviště a musel tak čelit trestnému střílení hostujícího Netrefy. Svou chybu však napravil a poslal zápas až do samostatných nájezdů.

V prvních 6 nájezdech se prosadily pouze Dufek na straně hostů a Mašek na straně domácích, tudíž rozhodnout musela náhlá smrt. V šesté sérii proměnil Jan Gerža a jelikož Pechura vychytal Škorpu, mohli se domácí radovat z vítězství 5:4.

Hvězdou zápasu na straně domácích byl vyhlášen kapitán Martin Ďuriška. Na straně hostů pak autor dvou kanadských bodů Jakub Dufek.

Již tento víkend čeká Laufeny předkolo play off, ve kterém se utkají s brněnským Hattrickem. Série začne na domácí palubovce sobotním zápasem od 19 hodin!