Načítání...

 

 

 

BLESKOVKY

Čtvrtek 7.2. 11:09:53

Příští týden odpadají z důvodu JARNÍCH PRÁZDNIN (11. - 17. 2. 2019) tréninky následujících kategorií:

přípravka LAUFEN i ZŠ Mládeže, elévové LAUFEN i ZŠ Mládeže, mladší žáci, mladší žákyně.

Ruší se také brankářský trénink a akademie!

Zbylé kategorie trénují beze změny klasicky dál!

Pondělí 4.2. 13:14:43

V úterý 5. února se ruší tréninky všech mládežnických kategorií z důvodu televizního utkání Tipsport Superligy.

Příprava na TV utkání již bude probíhat od úterních ranních hodin.

Děkujeme za pochopení.

Neděle 27.1. 19:39:48

Výsledek 22. kola základní části Tipsport Superligy:

ACEMA Sparta Praha - TJ Znojmo LAUFEN CZ 15:2

Branky Znojma: Šindelář, Čihal

 

AKTUALITY

Úvod > AKTUALITY > Report mládežnických kategorií

Report mládežnických kategorií

Zveřejněno 10.10.2018 10:36 - TJ Znojmo - Přečteno: 775×

Přípravka ZŠ MLÁDEŽE

V sobotu 29. září odehrála na EZŠ Čejkovická v Brně svůj letošní první turnaj přípravka ZŠ Mládeže.

Komentář trenéra Faltuse: „Vzhledem k tomu, že noví adepti ještě nejsou zaregistrovaní, odehrál tým tento turnaj pouze na dvě lajny. Přesto dokázal odehrát povedený turnaj a se dvěma výhrami, jednou remízou a jednou prohrou zanechal v Brně dobrý dojem. Pochvalu zaslouží všichni hráči za příkladnou bojovnost. Produktivitu ovládli Mateo Bíza, Jirka Pitour a Filip Radkovský.“

 

Elévové ZŠ Mládeže

Elévové ZŠ Mládeže vyrazili v sobotu na svůj první letošní turnaj do brněnské sportovní haly SportPoint.

Turnaj zahájili zápasem proti TJ Znojmo LAUFEN CZ white. Po jednozápasové pauze svedli souboj postupně proti  Sokolu Brno GulliversK, K1 Florbal Židenice Blue a FBO Orel Boskovice B.

Komentář trenéra Vyskota: „Na první turnaj jsme přijeli skoro v plném složení týmu. Každý už byl natěšený na první zápas. Vždyť téměř pro polovinu hráčů to byl první turnaj v kategorii elévů. Naše hra se postupně zlepšovala zápas od zápasu. Na dětech bylo vidět, že dávají do hry vše. Každý zápas si užily a to je to hlavní. Také bych chtěl poděkovat rodičům za podporu v hledišti. Už se těšíme na další turnaj, kde budeme zase o trošku lepší.“

 

Starší žáci

Starší žáci vyrazili na svůj druhý turnaj sezony do brněnských Tuřan, kde se utkali se soupeři Hattrick Brno a Gullivers Brno. V prvním utkání proti Hattricku se našim staršákům vůbec nepodařila první třetina, kterou prohráli poměrem 0:1, ovšem po přestávkové změně herního plánu a zvýšenému pohybu Jihomoravanů se rozjel brankostroj, který znamenal deset branek v síti soupeře a celkový výsledek tak působí jednoznačně poměrem 10:1.

Druhé utkání proti Gullivers již bylo o poznání náročnější, opět šel do vedení soupeř a Znojmo tak muselo dotahovat, což se podařilo ještě do první přestávky, na kterou se šlo za stavu 2:1 pro Znojmo , ve druhé třetině skórovalo pouze Znojmo a výsledek tak postupně narostl až na 6:1, pak ovšem brněnští Gulliveři výrazně přidali a pod dojmem toho , že již nemají  co ztratit převzali otěže utkání pod svou kontrolu, nekoncentrovanost našich hráčů znamenala tři branky v naší síti a konečný výsledek tak byl 6:4 z pohledu hráčů LAUFENU.

Starší žáci mají po 4 kolech na svém kontě plný bodový zisk 12 bodů a zaslouženě tak vedou Jihomoravskou ligu starších žáků.

 

Junioři

První říjnová sobota přinesla další dva zápasy 2. juniorské ligy, které hostila hala VUT v Brně.  V prvním zápase naši junioři čelili poslednímu celku tabulky K1 Florbal Židenice. Ve druhém utkání nás čekal soupeř z opačného pólu, současný lídr tabulky FBC Slovácko.

K1 Florbal Židenice – TJ Znojmo LAUFEN CZ  1:8 (1:5, 0:2, 0:1)

O vítězi prvního zápasu bylo jasno hned od úvodu zápasu.  Hosté si vytvářeli tlak zejména díky svému aktivnímu napadání, nápaditým kombinacím a dobrou obranou s čímž si hráči Židenic neuměli poradit. Výsledné skóre je pro domácí ještě příznivé, protože spoustu šancí ještě LAUFEN nevyužil.

FBC Slovácko – TJ Znojmo LAUFEN CZ  5:5 (3:3, 0:2, 2:0)

Utkání prvních dvou týmu tabulky mělo vývoj jak na houpačce.  Slovácko chytlo úvod utkání a svým dobrým napadáním šlo rychle do dvougólového vedení. Znojemští, ale přidali na tempu a během pěti minut otočili vývoj zápasu. Slovácko to ale nezlomilo a do konce třetiny ještě vyrovnalo. Druhé dějství patřilo LAUFENU, kterému se podařilo odskočit do dvougólového vedení. V úvodu třetí třetiny mohli Znojmáci definitivně rozhodnout, ale své šance nevyužili. Slovácko vycítilo šanci a zatlačilo soupeře do defenzívy. Jejich tlak vedl nejdříve ke snížení a minutu před koncem i k zaslouženému vyrovnání.

Komentář trenéra Karla Virgla: „V obou utkáních jsme se snažili o aktivní presing a celoplošné pojetí hry.  Na klucích je vidět velká snaha plnit taktické pokyny, ale chybí nám přesnější kombinace a herní vyspělost. Pokud na nás soupeř aplikuje stejné pojetí hry, o které se snažíme také, máme ve hře problémy. Musíme přidat v tréninku a pracovat na našich slabinách, abychom v určování tempu hry vydrželi po celé utkání.“

 

Dorostenky

Dorostenky TJ Znojmo LAUFEN CZ odehrály již druhý turnaj nové sezóny. Na domácí palubovce byly odhodlané předvést co nejlepší výkon, což se jim z části povedlo, ale bohužel ztroskotaly na neproměněných šancích, když oba své soupeře přestřílely. V prvním utkání se střetly se Zlín Lions, který hrál velmi efektivně, a ke vstřelení čtyř branek jim stačilo málo. Znojemské hráčky našly odpověď pouze dvakrát a tak svému soupeři podlehly 2:4.

Ve druhém utkání je čekal souboj s Aligátorkami, které na turnaj přijely s menším počtem hráček a jejich taktika byla jasná - bránit, bránit a bránit. To neslo své ovoce, Znojmačky si vytvořily velký tlak, bušily na dveře, ale ty zůstaly po celé utkání zavřené. Aligátorky bohužel svoji ojedinělou šanci proměnily a byla z toho druhá prohra, tentokrát 0:1.

Komentář trenéra Jakuba Martinka: „Doma jsme byli připraveni bojovat ze všech sil. Holky hrály s chutí a šlo to vidět. Bohužel nás trápí zakončení, místy hrajeme hezký, ale neefektivní florbal. Víme na čem pracovat a to je hlavní. Všechny hráčky nechaly na hřišti srdíčko, za což jim děkuji. Nesmíme koukat na tabulku, ale především na sebe, pokud se zlepšíme, výhry přijdou. V turnaji dostal šanci poměrně mladý tým, mladé hráčky z mladší kategorie se s tím popraly statečně a rozhodně nebyly do počtu.“

 

Nahoru

Komentáře

. 10.10.2018 11:13 Upraveno: 10.10.2018 17:00:38