A-tým podlehl v pohárovém utkání superligové Ostravě

I ve svém druhém vystoupení v Poháru českého florbalu A-tým svému soupeři podlehl. Tentokrát byla nad jeho síly superligová Ostrava, která měla ve svém středu hvězdné hráče jako například brankáře Bindera nebo Jiřího Bauera. Místy však mohli diváci vidět zajímavé ofenzivní představení, které rozhodně nenudilo.

Vstup do zápasu se domácím vůbec nevydařil a než se stihli rozkoukat, skóre bylo po dvou minutách 0:2! V 8. minutě se pak dostal do úniku Jan Novák a zmírnil vedení hostů na rozdíl jediné branky povedenou kličkou. Do konce 1. třetiny dostali ještě domácí šanci na srovnání v podobě dvou přesilovek, ale naopak odskočit opět na rozdíl dvou branek se povedlo Ostravě – 1:3.

Ve druhé části se hrálo nahoru dolů ve svižném tempu, Ostrava byla ale zkušenější a své šance dokázala proměnit po brankách Bauera a Eichnera. Domácím vázla především kombinace a v několika slibně se vyvíjejících přečísleních selhali. Na poslední přestávku se tak šlo za stavu 1:5.

Do poslední části vstoupilo lépe Znojmo a po pěkné kombinaci Fišera s Matouškem to bylo 2:5. Tento stav bohužel nevydržel příliš dlouho a Ostrava přidala další branky. Vysokou porážku 4:9 mírnili svými brankami domácí David Dvořák a podruhé se prosazující Lukáš Matoušek.

V poháru už zbývá našemu A-týmu sehrát poslední utkání na půdě Havířova. Utkání se odehraje ve středu od 19:00. Poté už se naplno rozjede kolotoč 1. ligy!

Komentář trenéra domácích Libora Šťasty: „I přes nepříznivý stav musím kluky pochválit. Zlepšujeme se každým zápasem a to je důležité. Děkujeme soupeři za utkání. Přejeme šťastnou cestu do Ostravy.“

Komentář trenéra hostů Karla Ševčíka: „Dlouho nám nechybělo tolik hráčů základní sestavy. Úkol byl jasný, a to mít zápas celých 60 minut pod kontrolou. V zápase tedy opět dostali prostor mladí hráči a získali další cenné zkušenosti. Soupeři děkujeme za férový zápas.“

Branky: 8. Jan Novák, 43. Lukáš Matoušek, 58. David Dvořák, 60. Lukáš Matoušek – 2. Michal Sládek, 3. Dominik Klimscha, 10. Tomáš Sovják, 29. Jiří Bauer, 33. Dominik Eichner, 46. Ivo Dohnal, 51. Ivo Dohnal, 56. Dominik Klimscha, 60. Dominik Eichner. Diváci: 77.

Komentáře