A-tým podlehl těsně Buldokům

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Bulldogs Brno 2:4

Jak se očekávalo, bylo to derby jako hrom! A-tým TJ Znojmo LAUFEN CZ hostil na svém hřišti brněnské Buldoky, se kterými se ještě loni střetával v rámci Tipsport Superligy. V rámci 4. kola 1. ligy byl k vidění emotivní souboj, který vyzněl lépe pro hosty a ti si tak do Brna odvezly všechny 3 body.

Znojemští ale předvedli výborný výkon, který zvedal diváky ze sedaček. Už v první třetině si mohli domácí vybudovat slibný náskok, ale prosadili pouze v 18. minutě po pohledné kombinaci v přesilové hře z hole Kuchariče – 1:0!. Vedení netrvalo ale bohužel dlouho, protože ještě do přestávky srovnali hosté také gólem z přesilové hry – 1:1.

I ve druhé části hry bylo utkání chudší na góly, ale o zajímavé situace na hřišti nebyla nouze, a tak se 245 diváků v hale rozhodně nenudilo. V polovině utkání padli další dvě slepené branky. Nejprve utekl domácí obraně Konečný a strhl vedení na stranu Brna. V dalším střídání bylo ale opět vyrovnáno! Juříček našel volného Vlčka, který se ranou z dálky nemýlil – 2:2!

Do poslední třetiny se tedy šlo za vyrovnaného stavu. Rozhodující část zápasu bohužel z pohledu domácích ovlivnila některá sporná vyloučení, které vyústily v dvojnásobnou přesilovku Brňanů a ti věděli jak s ní v 54. minutě naložit – 2:3. O minutu později mělo naopak možnost Znojmo srovnat stav v početní výhodě. Kýženého vyrovnání se však slušně zaplněná hala nedočkala. V závěru se dalšími vyloučeními připravili znojemští florbalisté o závěrečný tlak a šance Kuchariče zůstala nevyužita. Hosté pak v samotném závěru zpečetili vítězství gólem do prázdné branky – 2:4.

Znojemští tak mají po 4. kolech 4 body a v tabulce jim patří 9. příčka s odstupem 5 bodů na čelo tabulky.

Branky: 18. Tomáš Kucharič, 32. Vojtěch Vlček – 19. Adam Konečný, 31. Adam Konečný, 54. Martin Grlický, 60. Martin Grlický. Diváci: 242.

Komentář trenéra hostů Davida Kyzlinka: „Dobré 3 body do tabulky, ale herně to mělo do ideálu daleko. Zápas jsme urvali v přesilových hrách, které nám domácí darovali. Určitě bych chtěl pochválit našeho gólmana, který svoji premiéru zvládl na jedničku.”

Komentář trenéra domácích Libora Šťasty: „Vlastními vyloučeními jsme si prohráli zápas, nicméně musím kluky pochválit za předvedený výkon. Zejména třetí pětku, která se zápas od zápasu zlepšuje.”

Komentáře